O Nás

Naše mateřská škola se nachází v překrásném prostředí čtvrti Lesná, v sousedství lesoparku Čertova Rokle.

MŠ je čtyřtřídní, navštěvuje ji 92 dětí ve věku 3 – 6 let, které jsou rozděleny do tří tříd po 26 dětech a 14 dětí je skupinově integrovaných do speciální třídy logopedické, která je součástí této školy.

Naším cílem je vytvořit klidné, pohodové a podnětné prostředí pro další vývoj Vašich dětí. Různými aktivitami podněcujeme nápaditost, tvořivost a fantazii dětí a snažíme se rozvíjet jejich individualní předpoklady a vlohy.

MŠ je součástí právního subjektu Základní škola a Mateřská škola Brno, Blažkova 9, příspěvková organizace což je výhodou pro naše budoucí prvňáčky. Spolupráce přispívá k bezprolémovému vstupu do 1. třídy. Děti se mohou seznamovat přirozenou cestou se školním režimem, prostředím i učitelkami ZŠ.

Součástí mateřské školy je i velká zahrada, která je vybavena pískovišti, průlezkami, koloběžkami a dalším vybavením, které podporuje aktivitu a hru dětí na čerstvém vzduchu.

PRÁVNÍ POSTAVENÍ

MŠ Nejedlého 13 je od 1. 7. 2009 součástí právního subjektu Základní škola a Mateřská škola Brno, Blažkova 9, příspěvková organizace. Ředitel školy, Mgr. Petr Kapounek, sídlí na Blažkové 9, vedoucí pracoviště MŠ a zástupkyně pro mateřskou školu, Mgr. Gabriela Sehnalová, na Nejedlého 13.

ZŘIZOVATEL

Statutární město Brno